Aktualności

08 kwietnia 2020 10:27 | Aktualności

#Zostań w domu na Wielkanoc!

Zbliżające się święta wielkanocne, w związku z epidemią koronawirusa, z pewnością będą inne, niż te w poprzednich latach.

Zrezygnujmy ze spotkań w szerszym gronie rodzinnym. Spędźmy te święta w gronie osób, z którymi mieszkamy na stałe. A z resztą rodziny porozmawiajmy przez telefon, albo komunikatory internetowe, które też zapewniają transmisję wideo.
Mimo rezygnacji z odwiedzin i spotkań w szerszym gronie rodziny, przeżyjmy Wielkanoc odświętnie i radośnie.
Wykorzystajmy czas spędzany w domu. Może warto wyciągnąć stary przepis babci, którego nigdy nie mieliśmy okazji wypróbować? Pieczmy i gotujmy razem ze wszystkim domownikami. Przypomnijmy sobie tradycyjne metody barwienia jajek i robienia pisanek. W Internecie nie brakuje ciekawych inspiracji.
Dla chrześcijan Wielkanoc to przede wszystkim przeżycie duchowe. Nie trzeba jednak wychodzić do kościoła. Obecnie nabożeństwa codziennie są transmitowane przez wiele stacji telewizyjnych i radiowych, są także dostępne w Internecie.
Zostańmy w domu na Wielkanoc – to bardzo ważne dla bezpieczeństwa naszego i najbliższych.

Życzę wszystkim, aby te święta wielkanocne wniosły w nasze serca wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Wszystkiego dobrego! Udanych przygotowań do Wielkanocy.

Magdalena Przytuła
pedagog szkolny

 

A.K

Przeczytano: 145 razy. Wydrukuj|Do góry